Maandag 6 oktober 2025
Na de valse start in de ENBL tegen Valmiera Glass Via wist Donar de tweede wedstrijd, in een bij tijden zeer aantrekkelijk duel tegen Taltech Alexela, om te zetten in een welverdiende overwinning. Woensdag 8 oktober a.s. staat de volgende ENBL-wedstrijd op het programma. De tegenstander is ditmaal Bristol Flyers uit Engeland.
Donar staat op dit moment (maandag 6 oktober) bovenaan op de ENBL-ranglijst, met 3 punten uit twee gespeelde wedstrijden (1 win en 1 verlies). Bristol Flyers staat op plek 6 met 2 punten (1 wedstrijd gespeeld en gewonnen). Er is dus nog helemaal niks te vertellen over de krachtverhouding in de ENBL op dit moment.
De Bristol Flyers is een jonge club. In 2005 opgericht en sinds 2014 spelend in de hoogste Britse divisie (Super League Basketball). De thuiswedstrijden worden gespeeld in de SGS (South Gloucestershire and Stroud College) WISE Arena. De capaciteit is met 750 voor Groningse begrippen niet groot, maar de Arena is regelmatig uitverkocht. De Flyers zijn onderdeel van de Bristol Academy of Sport en het is de grootste basketbalclub in het zuidwesten van Engeland. In 2013 werd de ploeg aangekocht door Stephen Landsdown en werd het onderdeel van de Bristol Sport Ltd. Group, waar ook Bristol City FC (voetbal) en de Bristol Bears (rugby) toe behoren.
In de Britse SLB hebben de Flyers tot nu toe 4 wedstrijden gespeeld. Drie daarvan werden gewonnen. In de SBL staan de Flyers op dit moment op de derde plaats.
In de ENBL werd de eerste wedstrijd uit tegen de Kapfenberg Bulls gewonnen met 78-90. In William Yoakum #3 (guard) en Joe Anderson #22 (guard) heeft de ploeg twee spelers die in die eerste ENBL-wedstrijd ruim in de scores zaten (24 en 22 punten respectievelijk). Cameron Holden #7 (guard) gaf in die eerste wedstrijd 9 assists en was reboundend ook de beste met 7 rebounds.
Bij Donar hadden de twee eerste ENBL-wedstrijden een verschillend gezicht. Liep het in de eerste wedstrijd niet bij Dane Erikstrup en Malik Miller door een vroege foutenlast, in de tweede wedstrijd nam in elk geval Dane Erikstrup qua scores flink revanche (19 ptn.) en ook qua foutenlast kwamen zowel Dane Erikstrup als Malik Miller niet in de problemen. Malik Miller kon daardoor flink verdedigende druk leggen op de guards van de tegenstander. Dat zal gezien de cijfers van de guards van de Flyers woensdagavond zeker nodig zijn.
Wat tot nu toe bij Donar in positieve zin opvalt is het vermogen om zich terug te vechten in de wedstrijd. Dit zagen we in de uitwedstrijd in en tegen Mons, waar Donar in het laatste kwart op voorsprong kwam en de winst over de streep trok, maar vooral in de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen BAL. Waar in het eerste en tweede kwart het erg moeizaam ging (vooral door het verschil in scherpte tussen beide ploegen), kwam Donar na de rust sterk terug en doordat de ploeg er verdedigend nog meer energie in kon pompen en aanvallend daarna ook beter doorkwam, kon de wedstrijd omgedraaid worden. Het niet opgeven en voor elke bal willen strijden (ook als het even tegenzit) is op dit moment een kwaliteit die de Groningse fans in elk geval weten te waarderen.
Woensdagavond zal er in elk geval weer een groepje fans aanwezig zijn om hun ploeg aan te moedigen. Kop d’r veur, zullen we maar zeggen.
Winnen in Bristol zal een mooi resultaat zijn en de kans op doorgaan naar de tweede ronde zeker groter maken.
Forza Donar!
Erica Middel
Deel op social media