Zaterdag 24 januari 2026
Donar knokt zich voorbij Brussel in nagelbijter


| Punten | Fouten | Steals | Rebounds | Assists | Q1 | Q2 | Q3 | Q4 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Donar | 77 | 15 | 5 | 50 | 21 | 19 | 21 | 20 | 17 |
| Brussels Basketball | 76 | 17 | 12 | 31 | 16 | 19 | 19 | 23 | 15 |
Ondanks een zeer gladde zaterdagavond vanwege de ijzel vertoonde Martiniplaza niet ál te veel lege plekken. Dat had misschien te maken met de tegenstander Brussels Basketball. De hoofdstedelijke Belgen staan op de ranglijst nét boven Donar Groningen en hebben bovendien de beste driepuntsschutter van de BNXT league (Horton).
Donar Groningen - zonder Damian Forrest - en Brussels maakten er voor 3.000 fans een zeer gelijkopgaand eerste kwart van. Beide teams kwamen af en toe met mooie aanvallen door, maar misten ook uitzonderlijk veel driepuntspogingen. Een ander opvallend aspect: alle 19 punten werden gemaakt door Carlton Linguard en Dane Erikstrup.
Ook het tweede kwart was sprake van twee gelijkwaardige teams. Het was intensief maar niet altijd even effectief wat beide ploegen lieten zien. Nog steeds opvallend waren de slecht vallende drietjes. Met 2 op 14, respectievelijk 4 op 17, leek het erop dat ook de armen van de schutters beijzeld waren. De verdediging van de Groningers verslikte zich nogal eens in center Jared Ambrose, die zo op 10 punten kon komen. In de rebound hadden de mannen van Jason Dourisseau echter een groot overwicht, onder andere doordat Linguard en Erikstrup een puike eerste helft op het parket legden.
Na de thee liet Donar het wat afweten. Veel slordigheden en gemiste layups zorgden ervoor dat de gasten op voorsprong konden komen. De befaamde Groningse veerkracht zorgde echter voor een terugkomst, totdat eerst Evan Taylor en daarna Carlton Linguard met blessures naar de grond ging. Beiden konden echter hun rentree maken en dat scheelde een slok op een borrel. Kort voor het eind van het kwart hadden de Belgen een klein gaatje geslagen, maar dat werd door twee achtereenvolgende driepunters van Tim Hoeve zo goed als gelijkgetrokken (60-61).
Het publiek liet zich in het spannende slotbedrijf flink horen, maar halverwege het kwart wist Jalen Finch toch weer een gaatje te forceren. Donar Groningen knokte zich echter terug in de wedstrijd en door twee scores van Linguard kwamen de Groningers weer op voorsprong (75-74) met nog anderhalve minuut op de klok. Na wat schermutselingen kwam het neer op de laatste seconden. Finch miste, Erikstrup ook, maar de aanvallende rebound en score was voor Maiik Miller met nog 7 tellen te gaan. De laatste driepuntspoging van Alexandre Libert ging mis en zo pakte Donar Groningen de belangrijke punten.
Over precies een week wacht een volgende kraker in Martiniplaza, namelijk tegen House of Talents Kortrijk Spurs. Mis het niet!
Deel op social media