Zaterdag 28 maart 2026
Het zat er niet in vanavond. Okapi Aalst liet zien waarom het op de derde plaatst staat in de BNXT-league. De opgelopen achterstand in het eerste kwart kan door Donar Groningen niet meer ingehaald worden.


| Punten | Fouten | Steals | Rebounds | Assists | Q1 | Q2 | Q3 | Q4 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Okapi Aalst | 111 | 16 | 7 | 40 | 30 | 34 | 30 | 27 | 20 |
| Donar | 82 | 16 | 7 | 28 | 20 | 14 | 30 | 18 | 20 |
Okapi Aalst laat in Q1 direct zien dat het de nederlaag eerder dit seizoen in Martiniplaza wil wegpoetsen. Daar slaagt de ploeg goed in. Met een duidelijk beter schotpercentage neemt het een twintig punten voorsprong (34-14).
Het tweede kwart lukt het Donar Groningen beter om in het spoor van de gastheren te blijven. Het arbitrale trio is inmiddels een duo, de geblesseerde scheidsrechter kon toch niet verder. Het kwart is mooi in evenwicht, maar de opgelopen achterstand blijft bij rust op twintig punten staan (64-44).
Waar Donar Groningen in het tweede kwart goed weerwerk kon bieden aan Okapi Aalst, geeft de thuisploeg weer gas in het derde kwart. Zoals gedurende eerste twee kwarten al het geval was, blijft bij Donar Groningen het afstandschot het grote probleem, terwijl de gastheren een beduidend hoger percentage schoten van achter de boog raak weet te schieten. Het derde kwart kan Okapi Aalst daardoor de voorsprong nog wat verder uitbouwen (91-62).
Het vierde kwart komt Donar Groningen weer wat beter door, maar het is niet voldoende om weer in te lopen. Waar Donar Groningen in de meeste wedstrijden rebounden veel sterker is, is het vanavond reboundend niet opgewassen tegen de gastheren (40 om 28). Tel daar het lage schotpercentage vanachter de boog bij op (28% tegen 54% voor Okapi Aalst) en de grote nederlaag is deels verklaarbaar.
Door het verlies van ZZ Leiden gisteravond, loopt Donar Groningen met deze nederlaag geen schade op in de rangschikking van de Nederlandse ploegen, inlopen doet het echter ook niet op Leiden.
Komende woensdagavond speelt Donar in eigen huis tegen LWD Basket.
topscorers: Damian Forrest 21 ptn, Dane Erikstrup 20 ptn, Evan Taylor 13 ptn.
rebounds: Carlton Linguard jr. 6, Malik Miller 4, Wietze Nossek 3.
assists: Austin Luke 7, Malik Miller 4, Evan Taylor 3.
Deel op social media