Zondag 3 mei 2026
Donar Groningen U19 heeft zaterdagmiddag 2 mei de halve finales van de play-offs bereikt in de strijd om het landskampioenschap. Thuis tegen ZZ Leiden werd nipt met 85-90 verloren, maar de uitwedstrijd was met 25 punten verschil gewonnen door Donar, dat nu Apollo Amsterdam treft in de halve eindstrijd.

Sporthal Vinkhuizen was zaterdag het toneel van maar liefst vier kwartfinales met Groningse ploegen. Na de uitschakeling van Celeritas-Donar U14 bereikten later op de dag Celeritas-Donar U22 en de U18-meiden van Celeritas-Donar ook de halve finales, die in een dubbelprogramma in het weekend van 15 tot 17 mei worden afgewerkt.
De wedstrijd tegen ZZ Leiden kende voor Donar Groningen U19 een relatief zorgeloze eerste helft waarin de Groningens na tien minuten een 25-16 op het bord zetten en die verder uitbouwden naar een 53-39 voorsprong bij rust. Opgeteld bij de 25 punten van de heenwedstrijd goed voor een marge van maar liefst 39 punten.
Toch gaf Leiden zich niet gewonnen en knokte het zich terug tot 67-65 om in het vierde kwart bij 77-77 op gelijke hoogte te komen en niet meer af te staan. Met een maximale voorsprong van acht punten voor de Zuid-Hollanders kwam het ticket voor de halve finales voor Donar helemaal niet meer in gevaar. Alle twaalf spelers in de selectie kregen flink wat speeltijd.
Scores Donar Groningen U19: Lasse Cnubben 15, Quinten Hocks 14, Joost Kobus 12, Danilo Lisci 8, David Bondo 8, Tijn Kroeze 7, Thijs Smit 6, Edwin Nanninga 6, Thomas Radema 3, Riley Waddington 3, Merijn Wessels 3.
In de kwartfinale tussen Apollo Amsterdam en Landstede Hammers wist Apollo na de uitzege (67-76) in Zwolle ook de thuiswedstrijd in winst om te zetten: 79-76. Daarmee is de tegenstander van Donar bekend. Tussen 15 en 17 mei speelt Donar eerst uit in Amsterdam. De return is vervolgens in Groningen. Speeldata worden woensdag 6 mei gepubliceerd. Inzet van de tweestrijd is een plek in de finale van zondag 31 mei.
Deel op social media