Maandag 15 september 2025
Donar Groningen U19 heeft zondagmiddag 14 september in Sporthal Vinkhuizen met 96-78 gewonnen van Landstede Hammers U19 en dat betekende voor de Groningers een prima start in de najaarscompetitie in de M19 Eredivisie.
De openingswedstrijd van het seizoen 2025-2026 speelde zich volgens Donar Groningen-coach Joshua Striker af in een ‘hoog tempo’ en dat leverde een ‘mooie wedstrijd’ op voor de toeschouwers in Sporthal Vinkhuizen. Waar de wedstrijd lange tijd qua scores redelijk gelijk op ging, was het de regerend landskampioen die in de slotfase het verschil maakte: 96-78.
De scores bij de thuisclub werden verdeeld over acht spelers, waarbij vier spelers in de dubbele cijfers terecht kwamen: Julian Cieremans (21), Danilo Lisci (18), Quinten Hocks (17), Joost Kobus (11), Thomas Radema (8), Thijs Smit (8), David Bondo (7) en Milan Pilon (6).
Rangen en standen
Met een zege en een marge van 18 is Donar Groningen de nummer drie van de ranglijst in de Eredivisie, die bestaat uit twaalf ploegen. Na elf wedstrijden worden de top-6 en de onderste-6 gesplitst. Uiteindelijk plaatsen acht ploegen zich door de play-offs om het kampioenschap.
Komende zondag, 21 september, brengt Donar Groningen U19 een bezoek aan Sportcentrum De Kooi waar GET United de volgende tegenstander is. De Gelderlanders verloren op de openingsspeeldag met 87-70 van Lokomotief Rijswijk en staan daarmee op plek 9 van de M19 Eredivisie.
Deel op social media