Laatst geupdate: dinsdag 04 februari 2025
Donar speelde vanavond de laatste wedstrijd in de ENBL tegen het Tjechische BK Opava. Donar lijkt pas in het vierde kwart te beseffen dat winst mogelijk is in deze wedstrijd, maar Opava weet in de slotseconde de overwinning veilig te stellen.
Punten | Fouten | Steals | Rebounds | Assists |
Q1
Q2
Q3
Q4
|
|
---|---|---|---|---|---|---|
BK Opava | 88 | 21 | 11 | 35 | 25 |
34
17
25
12
|
Donar | 86 | 16 | 8 | 40 | 16 |
19
16
14
27
|
Donar start met Tavian Dunn-Martin, David Gabrovsek, James Karnik, Tim Hoeve en Filip Brankovic. Donar begint rustig aan de wedstrijd, terwijl Opava van het begin af aan meer inzet in de verdediging legt en voor de overwinning gaat. Ook vuurt het veel meer schoten af, waardoor het in het eerste kwart een aardige voorsprong op het scorebord heeft staan (34-19).
In het tweede kwart staan de vizieren bij beide ploegen niet bepaald scherp afgesteld, met een lage score in dit kwart tot gevolg. Toch weet Opava nog 1 puntje verder uit te lopen bij rust. Het is dan 51-35.
In het derde kwart kabbelt de wedstrijd voort. Opava verdedigd net als in de eerste helft feller en veelal over het hele veld. Doordat Donar te weinig energie in de verdeding steekt, kan Opava weer wat extra uitlopen. Aan het einde van Q3 is het 76-59 en lijkt de wedstrijd gespeeld.
Donar bedenkt echter in het vierde kwart dat er nog best een overwinning in kan zitten en voert verdedigend de druk op en aanvallend loopt het dan ook gelijk weer beter. Terwijl Opava er bijna geen bal meer in krijgt, scoort Donar er lekker op los. Via een 3-10 run komt Donar op 79-69 en is het verschil teruggebracht tot 10 punten. Opava neemt een time out, maar dit heeft geen effect op het spelbeeld, waar Donar ineens een stuk daadkrachtiger is. Donar komt terug tot 5 punten halverwege Q4. Donar neemt een time out en daarna drukt het verder door. Via 80-77, daarna een raak drietje van Tavian Dunn-Martin maakt het 80-80. Het wordt dan toch nog spannend. Opava scoort de 83-80. Het wordt 83-82 door een lay up van Tavian Dunn-Martin. De volgende paar aanvallen levert voor geen van beide ploegen een score op, tot James Karnik fout wordt afgestopt en hij 1 van de 2 vrije worpen verzilvert en het weer gelijk is 83-83. Tavian Dunn-Martin gooit er nog maar even een drietje in en Donar staat weer voor (83-86). Opava neemt een time out en vervolgens maakt Slavik met een driepunter de stand weer gelijk (86-86). Donar wil de wedstrijdklok uitspelen en zo laat mogelijk een schot wagen. De schotklok wordt wel bijna uitgespeeld, maar er wordt niet gescoord door Tavian Dunn-Martin. De IRS moet bekeken worden om de resterende tijd te controleren. Dit blijkt 1,9 seconden te zijn. Opava mag de bal bij de middenlijn innemen aangezien Filip Brankovic een persoonlijjke fout in de rebound had gemaakt. Opava krijgt nog 1 poging om de winst binnen te slepen en dat laatste schot door Jurecka is raak, waardoor Opava wint met 88-86.
topscorers: Tavian Dunn-Martin 25 pnt, James Karnik 18 ptn, Tim Hoeve 14 ptn.
rebounds: James Karnik 16, David Gabrovsek 8, Tim Hoeve 3.
assists: Tavian Dunn-Martin 5, Tim Hoeve 3, David Gabrovsek 2.
Donar speelt a.s. zaterdag de thuiswedstrijd tegen Kangoeroes Mechelen in Martiniplaza.
Donar gebruikt cookies (en andere technieken) en verzamelt daarmee informatie over het gebruik van de website, onder andere om deze te analyseren en te verbeteren.